Srpen 2014

KONEC

31. srpna 2014 v 18:24 | Jany |  Ostatní
Tak a je to tady! Oficiální konec prázdnin. A oficiální začátek školy. Ještě předevčírem jsem byla v Chorvatsku, užívala si sluníčka, válela se na pláži a teď jsem doma, prší tady a chystám si věci a peníze na zítra. Na můj první den na střední. Jsem nervózní a bojím se, ale zároveň se trošku těším. Všichni mi držte palce, ať to zítra zvládnu.

Mini článek

26. srpna 2014 v 0:56 | Jany |  Ostatní
Lidičky, omlouvám se že teď nic moc nepřidávám. Nějak mi na to nezbývá čas. Ale jakmile přijedu domů a tak nějak se rozkoukám na jiné škole, bude to jako dřív. Zítra (nebo spíš dneska) oběhnu affs, tak mě prosím nelynčujte. S pozdravem z dovolené, Jany.

Tohle je asi pro tento týden poslední článek. Ale na vaše komenty se budu snažit odpovídat.

Aloha

23. srpna 2014 v 21:28 | Jany |  Ostatní
Lidičky, ani jsem se vám nepocholubila, že od dnešního rána se nacházím v Chorvatsku. Ano, ano. Jsme na malinkém ostrůvku jménem Vir, a bydlíme v krásném apartmánu hned u vody (úplně horní patro, yeah). Akorát naneštěstí nás dneska stihla bouřka a déšť (už skončili, díky bohu). A mělo by to pokračovat i zítra.
Jo a pokud budete chtít vidět nějaké fotky, tak je sem hodím zítra (do tohoto článku). Dneska jsem půl dne prospala a teď už je moc tma na to fotit.

Too much information TAG

21. srpna 2014 v 23:00 | Jany |  Projekty
Nominovala mě moje affs Ami. Děkuju. A pro tentokrát Tě nezabiju. :D

RECENZE: Divergence

21. srpna 2014 v 11:07 | Jany |  Recenze
Omlouvám se že to sem dávám až teď. Jsem moc moc líná a navíc mám teď spoustu zařizování atd.


Autor: Veronica Roth
Český název: Divergence
Originální název: Divergent
Série: Povstalecká trilogie
Anotace: Nacházíme se v dystopickém Chicagu, kde je společnost rozdělena do pěti frakcí. Každá frakce se zaměřuje na jednu ctnost - Candor na upřímnost, Abnegation na obětavost, Dauntless na statečnost, Amity na mírumilovnost a Euridite na moudrost. Každý rok v předem určený den si všichni šestnáctiletí musí vybrat, které ze zmíněných ctností zasvětí zbytek svého života. Pro Beatrice tato volba znamená rozhodnutí mezi životem s rodinou a tím, čím je doopravdy. A to, co si vybere, nakonec překvapí i ji samotnou.

Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 344
Rok vydání: 2012 (originál: 2011)
Překlad: Radka Kolebáčová

Home, home

17. srpna 2014 v 21:54 | Jany |  Ostatní
Omlouvám se, že jsem se neozvala včera. Byla jsem tak utahaná, že jsem přijela domů a hned jsem šla spát.

Pozastavení

10. srpna 2014 v 11:38 | Jany
lllAhoj, jak už jsem psala, odjíždím na týden k dědovi. A jelikož tam nemá internet (buďme upřímní, v té vesničce není ani obchod), asi tam umřu nudou. Takže pokud se už na blog nevrátím, tak víte, co se se mnou stalo.

Novinky

6. srpna 2014 v 21:52 | Jany
Ahoj, takže, jelikož teď nemám skoro žádný čas na čtení, a už vůbec žádný čas na psaní recenzí, tak jsem se vám sem alespoň rozhodla dát aktualizaci mého života.
V našem městě se každoročně pořádá Mezinárodní hudební festival a já (ač jsem to nečekala a moc se mi tam ani nechce) půjdu na v pátek na Anetu Langerovou a v sobotu na slavici Lucii Bílou. Na tu Bílou se těším, ale Langerovou moc nemusím. Ale tak co, když už tam jdu, tak si to užiju.
Dále bych se chtěla vážně omluvit, za to, že nejsem moc aktivní. Vážně těď nemám skoro žádný čas a navíc nebudu celý příští týden doma. Ale oficiální pozastavení blogu bude až v neděli. Ale nebojte, vezmu si sebou plno knížek, a jakmile se zase dostanu domů, vrhnu se po hlavě do recenzí.

Filmová podoba týdne (1)

4. srpna 2014 v 1:01 Filmová podoba týdne

Ahoj, takže jsem se rozhodla účastnit dalšího meme. Tentokrát je to Filmová podoba týdne od Niklause. Jde o to, vybrat si každé pondělí jedno filmové nebo seriálové zpracování knihy.

3.8.2014

3. srpna 2014 v 9:59 Ostatní
Takže, dnes, 3. srpna, má moje maminka narozeniny. Chtěla jsem pro ni udělat domácí mýdélko, ale tento plán selhal. Takže jsem se přiklonila ke klasice, a s mojí nejlepší kamarádkou jsme jí upekly čokoládový dort. K tomu ještě snídaně do postele a bylo to dokonalé. A teď pár fotek dortu. Není to nic moc, spíš to vypadá jako nějaká buchta. Ale tak co, na to že je to můj první dort, docela to ujde.

A tady máte pár fotek: